Ana Sayfa

 

DOÇ. DANE EDİGER

Kişisel Bilgiler:

Doğum Yeri :  Eskişehir
Doğum Tarihi :  17 Mayıs 1968
Medeni Hali :  Bekar
Adres :  
Öğrenim ve Görev Durumu:

İlk ve orta öğrenimimi Eskişehir Porsuk İlkokulu ve Eşkişehir Cumhuriyet Lisesinde tamamladım.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne 1985’te başladım ve 8 Ağustos 1991’de üniversiteden mezun oldum.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı’nda 14 Ocak 1992 tarihinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladım.

“Noktürnal ve Noktürnal Olmayan Astmalı Hastalarda Serum Kortizol Düzeylerinin Diürnal Değişimi” adlı uzmanlık tezi ile 2 Kasım 1996 yılında Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanlığı aldım ve Uzman kadrosunda çalışmaya devam ettim.

Kadrom Uludağ Üniversitesi’nde kalacak şekilde 16.06.1997 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları bünyesindeki Allerjik Hastalıklar Bilim Dalı’nda yandal uzmanlığına başladım.

“Astma ve Nazal Polipoziste İmmünohistokimyasal Bulgular” adlı uzmanlık tezi ile 04.05.2000 tarihinde Allerjik Hastalıkları Uzmanı ünvanı aldım.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tb Anabilim Dalı”nda 29.03.2000’de Yardımcı Doçent kadrosuna atandım.

Allerjik Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı’mızın Nisan 2003’te Prof Dr Nihat Özyardımcı başkanlığında kurulması üzerine bu bilim dalında görevlendirildim.

 

Üye Olduğum Dernekler

Akciğer Hastalıkları Araştırma ve Yardım Derneği

Toraks Derneği

Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji

European Respiratory Society

 
 

 

 

      

Copyright: U.Ü.T.F Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı
Tasarım: Rıza ERÖKSÜZ